۱۱:۳۹:۴۶ - دوشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تعداد بازدید: 155
کد خبر : 9895
دعوت دکتر عطاپور مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری از اعضای شورای مرکزی جمعیت زنان مسلمان نواندیش استان و تشکیل اتاق فکر برای پیشبرد اهداف سازمانهای مردم نهاد و غیردولتی
ندای موج:این جلسه در ظهر روز پنجشنبه با حضور اعضای شورای مرکزی جمعیت زنان مسلمان نواندیش آذربایجان غربی  در محل استانداری برگزار شد. عطاپور در این جلسه با اعلام حمایت دولت از سازمانهای مردم نهاد و تشکل های زنان, اظهار داشت که تیم استانداری و دفتر زنان و خانواده نیز همگام با سیاست های دولت […]

ندای موج:این جلسه در ظهر روز پنجشنبه با حضور اعضای شورای مرکزی جمعیت زنان مسلمان نواندیش آذربایجان غربی  در محل استانداری برگزار شد.
عطاپور در این جلسه با اعلام حمایت دولت از سازمانهای مردم نهاد و تشکل های زنان, اظهار داشت که تیم استانداری و دفتر زنان و خانواده نیز همگام با سیاست های دولت برای پیشبرد اهدافی چون کاهش آسیب های اجتماعی از جمله اعتیاد اعتیاد, طلاق, حاشیه نشینی, فساد و بی بندباری, کانون های بحران که زنان بیشترین آسیب پذیری را در همه این حوزه ها دارند, برای مهار این ناهنجاری هادر سطح استان, از اعضای شورای مرکزی این جمعیت دعوت به تشکیل اتاق فکر نمود.
عطاپور افزود که استانداری با تامین فضای سیاسی و همکاری در پروژه های اجرایی که قابلیت عرضه و دارای برنامه ریزی منسجم و هدفمند هستند و با مدیریت خود بانوان در سازمان های مردم نهاد ارائه میگردد نه بصورت مداخله بلکه صرفا به عنوان مشوق و حامی عمل خواهد کرد.
پریسا علیلو به عنوان دبیر جمعیت زنان مسلمان نواندیش در ادامه ضمن اعلام اهداف و گزارشی از عملکرد این جمعیت افزودند که تمرکززدایی و تحت پوشش قرار دادن همه زنان استان و خصوصا مناطق محروم در اولویت قرار دارد و با تمرکز بر توانمندسازی و آگاهی و مقابله با خشونت و تبعیض علیه زنان در همه حوزه های فرهنگی و اجتماعی در این راستا حرکت می کند. متاسفانه وجود مشکلات ساختاری در حوزه های فرهنگی و اجتماعی تبدیل به سد محکمی در مقابل توانمند سازی زنان شده است که با رفع آنها, استعدادهای زنان نیز بروز خواهد کرد و با اینکه جمعیت زنان مسلمان نواندیش یک سازمان مردم نهاد سیاسی است اما برای نیل به اهداف بلندمدت خود, قصد دارد که به صورت ریشه ای و از پایه با مسائل و مشکلات زنان برخورد کند.
علیلو افزود که با وجود این که دامنه فعالیت جمعیت هر روز در حال گسترش در سطح استان است اما به همان میزان نیز از لحاظ جذب امکانات دچار مشکل می باشد و به طور مثال این کمبود ها باعث سرخوردگی زنان کارآفرین و مدیران فرهنگی زن میشود و گروه های آموزشی نیز به تبع آن تقریبا به صورت راکد مانده است و دوری زنان از مدیریت قدرت و کمبود منابع اقتصادی عملا هرگونه تحرک و پیاده سازی طرح های کاربردی را سلب کرده است.
ایشان در ادامه با واکاوی فعالیت سیاسی در حوزه زنان افزودند که متاسفانه زنان در این حوزه بیشتر تبدیل به ابزاری در جهت رای آوری کاندیداها شده اند و علی رغم فعالیتهای مفید زنان در این عرصه, معمولا بعد از انتخابات شاهد به حاشیه راندن زنان و مواردی نیز با تعلیق از کار مواجه شده اند که با کوچکترین مقاومتی مورد توهین و تهمت و تحقیر قرار می گیرند که حمایت بیشتری از طرف دولت و تیم استانداری از اینگونه فعالیت ها را طلب میکند.
عطاپور در مقام پاسخگویی افزودند که تیم استانداری برای مشارکت هر چه بیشتر زنان در حوزه های فرهنگی و اجتماعی عزم راسخ دارند که حمایت های بیشتری را نسبت زنان معطوف دارند و از پروژه ها و راهکارها در این زمینه استقبال میکنند و اعتقاد بر این است که پیشرفت و توسعه جامعه در گرو توسعه و مشارکت هدفمند زنان در جامعه است و با حذف و تضعیف زنان مقابله خواهد کرد و این از خواسته ها و تفکرات عالمانه حضرت امام(ره) است و لذا برای بسترسازی اینگونه مشارکت ها, منابعی را نیز در نظر گرفته است.
در پایان سایر اعضای شورای مرکزی  این جمعیت نیز با ارائه ایده ها و راهکارها و با تاکید بر اینکه شهرستانها به لحاظ برخورداری از استعدادهای بکر و دوری از امکانات نیاز دارند که بیشتر مورد توجه و تفقد قرار بگیرند تا در حوزه زنان بتوانند به صورت ریشه ای با معضلات مقابله کنند.

تبليغات