۹:۰۴:۵۶ - شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تعداد بازدید: 147
کد خبر : 9889
خلع ید اراضی ملی در آذربایجان غربی ۶ درصد افزایش یافته است
ندای موج:سرهنگ یوسفعلی ابراهیم پور روز پنج شنبه ۱۱ آذرماه ضمن اعلام این خبر افزود: کارکنان یگان حفاظت منابع طبیعی در سال جاری با تلاش های شبانه روزی خود توانسته اند با افزایش بیش از ۱۴ درصدی اجرای احکام قضایی صادره، بیش از۱۱۰۵ هکتار از اراضی ملی تصرفی را از دست متخلفان و متصرفان خارج […]

ندای موج:سرهنگ یوسفعلی ابراهیم پور روز پنج شنبه ۱۱ آذرماه ضمن اعلام این خبر افزود: کارکنان یگان حفاظت منابع طبیعی در سال جاری با تلاش های شبانه روزی خود توانسته اند با افزایش بیش از ۱۴ درصدی اجرای احکام قضایی صادره، بیش از۱۱۰۵ هکتار از اراضی ملی تصرفی را از دست متخلفان و متصرفان خارج کنند.
ابراهیم پور اظهار کرد: با هماهنگی و تعاملات انجام شده با قضات دادگستری در سطح استان سرعت رسیدگی به پرونده های منابع طبیعی افزایش یافته که این امر باعث ترس سودجویان و متصرفان عرصه های ملی شده است و در این بازه زمانی ۱۱۰۰ فقره پرونده تخریب و تصرف تشکیل شده و مورد رسیدگی قرار گرفته است .
فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی اظهار کرد: امسال با تلاشهای انجام گرفته توسط یگان حفاظت ازاراضی ملی ، به تعداد ۳۳۱ مورد دستور توقیف عملیات صادر شده است و متخلفین تحویل مراجع قانونی شده است .
ابراهیم پور افزود: تماس مردمی با شماره تلفن ۱۵۰۴ امداد مرتع و جنگل اداره کل منابع طبیعی استان نیز به تعداد ۲۲۹۰ مورد نسبت به سال گذشته در حدود ۲۹ درصد افزایش داشته است .
حفاظت و صیانت از عرصه های ملی یک وظیفه همگانی است و حفاظت از منابع طبیعی تنها وظیفه خاص اداره منابع طبیعی نیست و تمامی مردم در این راستا باید بسیج شوند.
وی از مردم استان درخواست نمود در صورت مشاهده هرگونه تخریب و تصرف، آتش سوزی، قطع درختان و برداشت غیر مجاز محصولات جنگلی و مرتعی، چرای غیر مجاز و خارج از موعد های مقرر و قاچاق چوب با شماره تلفن ۱۵۰۴ تماس بگیرند یا مراتب را از طریق سامانه پیامکی ۱۰۰۰۰۰۰۰۱۵۰۴ اطلاع رسانی کنند.
وی اظهار کرد: این شماره تلفن شبانه روزی است و در تمام طول ساعات شبانه روز، پاسخگوی مردم است.

تبليغات