۱۷:۰۹:۲۴ - پنج شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تعداد بازدید: 309
کد خبر : 9792
سیاح:
سمینار تعامل اقوام، ادیان و رسانه هفته وحدت در ارومیه برگزار می شود
استان آذربایجان غربی با حضور اقوام و ادیان مختلف به نماد زندگی مسالمت آمیز و وحدت تبدیل شده است به طوری که همه اقوام و ادیان می توانند در کنار هم با همدلی و همزبانی در آبادانی و عمران منطقه و کشور سهیم باشند و بدون هیچ مرزبندی در صلح و آرامش زندگی کنند.

سمینار تعامل اقوام، ادیان، مطبوعات و رسانه نیز از سال ۸۴ به طور مرتب در راستای ایجاد تعامل بیشتر و سازنده بین اقوام ایران زمین، توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و همکاری دانشگاه ارومیه در ارومیه برگزار می شود تا از ظرفیت رسانه ها نیز استفاده شود.

مسئول واحد مطبوعات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی در گفت و گوی اختصاصی گفت: هفتمین سمینار تعامل اقوام، ادیان، مطبوعات و رسانه ها در سطح ملی در اوایل هفته وحدت امسال با حضور وزیر فرهن گ و ارشاد اسلامی در ارومیه برگزار می شود.

امید سیاح اظهار کرد: این سمینار در راستای ایجاد تعامل بیشتر و سازنده بین اقوام ایران زمین، توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و همکاری دانشگاه ارومیه برگزار می شود. وی گفت: تعداد آثار رسیده به دبیرخانه سمینار ۸۶ اثر از شهرهای مختلف کشور است که سطح علمی آثار امسال نسبت به سال های گذشته بالاتر است.

مسئول واحد مطبوعات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی محورهای مقالات را در چهار بخش مهندسی فرهنگی اقوام و ادیان، مدیریت ارتباطات جمعی و همبستگی اجتماعی، رسانه ها، اقوام، ادیان و قدرت نرم و نگاه ویژه عنوان کرد و افزود: مهندسی فرهنگی شبکه های اجتماعی با موضوعیت اقوام و ادیان، مهندسی فرهنگی، اخلاق حرفه ای رسانه در تعامل اقوام و ادیان، مدل مطلوب مهندسی فرهنگی اقوام و ادیان در نظام اسلامی ایران، بررسی مشترکات اقوام، ادیان ایرانی در همبستگی اجتماعی، مطالعه بازنمایی هویت ملی و قومی در رسانه ها، نقش گروه های مرجع در تعامل اقوام، بررسی جایگاه هنر و ادبیات آیینی اقوام و ادیان در مقابله با تهدیدات نرم، مدل مطلوب مدیریت چالش های نوین قومیتی و دینی در حوزه رسانه، مطالعه زمینه های دستیابی به گفتمان علمی در تعامل اقوام و ادیان و مقالات ادبی و هنری در حوزه همدلی و همزبانی در قالب چهار محور تعریف شده است.

سیاح با بیان اینکه قبل از برگزاری این سمینار هیچ آثار مکتوبی در زمینه اقوام وجود نداشت، اضافه کرد: با برگزاری سمینار تعامل اقوام، ادیان، مطبوعات و رسانه ها حدود یک هزار مقاله به دبیرخانه رسیده است که در قالب سه کتاب منتشر شده اند. وی تصریح کرد: این سمینار توانسته حلقه واسطی بین محققان و دانشجویان باشد و به مرجع علمی بزرگی در حوزه اقوام تبدیل شود.

مسئول واحد مطبوعات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با بیان اینکه سمینار تعامل اقوام، ادیان، مطبوعات و رسانه ها به برند استان تبدیل شده است، اضافه کرد: به دلیل برگزاری این سمینار اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان توسط شورای امنیت ملی مورد تشویق قرار گرفته است.

سیاح با بیان اینکه از نویسندگان سه مقاله برتر در هر محور جهت سخنرانی و قرائت مقاله دعوت به عمل می آید، تصریح کرد: به نفر اول ۱۵ میلیون ریال، نفر دوم ۱۰ میلیون ریال و نفر سوم هفت میلیون ریال اعطا می شود.

تبليغات