۱۵:۰۶:۰۶ - سه شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تعداد بازدید: 250
کد خبر : 9773
۵ عضو بدن جوان میاندوآبی به بیماران نیازمند اهدا شد
ندای موج:مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان میاندوآب عصر دوشنبه در این خصوص به ایرنا گفت: این جوان به نام سعید محمدی بر اثر آنوریسم مغزی (بیرون زدگی به صورت حباب در جدار شریان های مغزی) دچار خونریزی داخل بافت مغز شده بود که در بیمارستان بستری شد. سهراب حیدری افزود: پنج عضو حیاتی این […]

ندای موج:مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان میاندوآب عصر دوشنبه در این خصوص به ایرنا گفت: این جوان به نام سعید محمدی بر اثر آنوریسم مغزی (بیرون زدگی به صورت حباب در جدار شریان های مغزی) دچار خونریزی داخل بافت مغز شده بود که در بیمارستان بستری شد.
سهراب حیدری افزود: پنج عضو حیاتی این جوان شامل کلیه ها، کبد، قلب، پانکراس، پریکارد و غضروف های بین دنده ای، به پنج بیمار زندگی بخشید.
وی بیان کرد: اعضای بدن این جوان پس از تائید مرگ مغزی توسط پزشکان با رضایت خانواده اش به بیماران نیازمند در مهاباد، شیراز و تهران اهدا شد.
حیدری اظهار کرد: کلیه های وی به یک بیمار مهابادی، قلبش در شیراز و کبد وی در تهران پیوند زده شد.
مدیر شبکه بهداشت و درمان میاندوآب اقدام خانواده متوفی را تحسین برانگیز عنوان کرد و گفت: با مرگ مغزی دیگر امید به زندگی در فرد قطع می شود و اعضای قابل پیوند از بین می رود ولی با اهدای اعضای آن می توان چند نفر را از مرگ نجات داد.
وی افزود: انتظار می رود اهدای عضو در بین خانواده ها نیز به یک فرهنگ تبدیل شود تا بیماران نیازمند عضو بدن و ناتوان مالی زندگی دوباره پیدا کنند.
عزیز محمدی پدر جوان اهدا کننده عضو نیز گفت: با رضایت قلبی برای جلب رضای خدا در ماه محرم اعضای بدن پسرم را اهداء کردم تا هموطنانمان به وسیله آن زندگی دوباره بیابند.
به گزارش ایرنا، اعضای قابل اهدای فرد مرگ مغزی شامل ریه ها، قلب، کبد، روده ها، لوزالمعده و کلیه ها می باشد و علاوه بر این اجزا، برخی از بافت های بدن از جمله پوست، قرنیه، تاندون، استخوان و دریچه قلب نیز قابل پیوند است.
شهرستان میاندوآب با بیش از ۲۶۰ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی واقع شده است.

تبليغات