۲۲:۳۲:۳۴ - چهارشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تعداد بازدید: 109
کد خبر : 9612
رضایی:
با طرح موضوعات فرعی اقتدار کشور را تضعیف نکنیم
به گزارش ندای موج:سرلشگر محسن رضایی ظهر امروز در همایش توسعه امنیت که با حضور استانداران آذربایجان‌غربی و کردستان، فرماندهان نظامی، انتظامی و مرزبانی دو استان، مدیران کل اطلاعات و نمایندگان مجلس شورای اسلامی و خبرگان و شورای تأمین و ائمه جمعه دو استان یادشده در حسینیه اعظم عاشقان ثارالله(ع) ارومیه برگزار شد با گرامیداشت […]

به گزارش ندای موج:سرلشگر محسن رضایی ظهر امروز در همایش توسعه امنیت که با حضور استانداران آذربایجان‌غربی و کردستان، فرماندهان نظامی، انتظامی و مرزبانی دو استان، مدیران کل اطلاعات و نمایندگان مجلس شورای اسلامی و خبرگان و شورای تأمین و ائمه جمعه دو استان یادشده در حسینیه اعظم عاشقان ثارالله(ع) ارومیه برگزار شد با گرامیداشت یاد شهیدانی همچون صیاد شیرازی، بروجردی، مهدی و حمید باکری و شهید کاوه و دیگر شهدای منطقه اظهار داشت: از خداوند برای شهدای ایران اسلامی و منطقه آذربایجان غربی و کردستان عالی‌ترین درجات را خواستاریم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ضمن تقدیر از استاندار آذربایجان‌غربی، وی را از جمله رزمندگان قدیمی منطقه معرفی کرد و افزود: روحانیون و ماموستاهای منطقه شمال غرب کشور به‌سبب ایستادگی در پای عقاید انقلابی‌شان در حمایت و دلبستگی به نظام اسلامی شایسته تقدیر هستند.

وی به بیان خاطره‌ای از شهید ماموستا شیخ‌الاسلامی پرداخت و بیان کرد: در سال ۸۷ به‌دعوت رئیس جمهور وقت عراق در این کشور حضور یافته و به‌همراه شهید ماموستا شیخ‌الاسلامی که نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری بود به زیارت مرقد مطهر حضرت علی‌بن ابی‌طالب(ع) در نجف اشرف رفتیم، من همین که ضریح را دیدم مشتاقانه برای زیارت شتافتم اما کمی بعد متوجه شدم که همراهانم از جمله آن شهید سرافراز هنوز در مقابل ورودی قرار دارند و وقتی علت را جویا شدم یکی از همراهانم گفت: بنا به یادآوری شهید ماموستا شیخ‌الاسلامی بر اساس روایات و احادیث بایستی قبل از زیارت قبور ائمه اطهار(ع) حتماً باید ارتباط قلبی نیز پیدا کرده و پس از دیدن ضریح افتاده و دل سپردن به معصومین(ع) به پابوس آن بزرگواران برویم.

رضایی تصریح کرد: این رفتار شهید شیخ‌الاسلامی عین صداقت است و انسانیت یک مسلمان نیز به صداقت وابسته است و از همین رو بود که این شهید بزرگوار تا پای جان پای صداقت خود ایستاد تا در راه اسلام به شهادت رسید.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: آنهایی که در بیرون از ایران هستند کردستان و مردم اهل تسنن را به‌خوبی نمی‌شناسند همان‌طور که ما در داخل کشور بعضاً شناخت کافی از آنها نداریم اما همین مردم در کردستان و آذربایجان غربی سبب ایجاد امنیت پایدار در مرزها شده‌اند.

وی گفت: ملت‌های دنیا به دو رکن اساسی برای بقا نیاز دارند که عبارتند از اقتدار و اقتصاد، در واقع این دو رکن موتور پیشرفت جوامع هستند و تمام کشورها بدون استثناء به این دو مورد عمل می‌کنند.

رضایی افزود: برخی‌ها می‌گویند که کشورهایی مانند آلمان و ژاپن به این دو مورد عمل نکرده‌اند در حالی که این‌طور نیست و چون آنها تحت اشغال بودند چندین سال به‌دنبال اقتدار نرفتند اما اکنون ۲۰ سال است که ژاپن دارای سیستم دفاعی قدرتمند شده و وزارت دفاع دارد و اتفاقاً امثال آلمان و ژاپن چندین برابر ایران بودجه نظامی برای مملکتشان در نظر می‌گیرند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: ایران قبل از انقلاب در هر دو مقوله اقتدار و اقتصاد ضعیف عمل کرده بود، اساساً اقتدار رضا شاه برای سرکوب عشایر و اقوام داخل ایران صرف شده بود چنانچه زمانی که ارتش خارجی وارد ایران شد نیروهای رضاشاه فقط ۷ تا ۸ ساعت توان مقاومت داشتند.

وی تصریح کرد: حتی نیروهای مسلح در زمان محمدرضا شاه برای سرکوب ملت‌ها علیه کشورهای اسلامی مورد استفاده قرار می‌گرفتند و هزینه‌های نیروهای مسلح در قبل از انقلاب که زیاد هم بود صرف خدمت به صاحبان سلاح‌ها که همه آمریکایی، انگلیسی و غربی بود صرف می‌شد، اما ما در خود جنگ تحمیلی در شرایطی کشور را تحویل گرفتیم که حتی توان ساخت مهمات را نیز نداشتیم و در تأمین آن با مشکل مواجه بودیم و در واقع این ماحصل همان اقتداری بود که برخی‌ها از اقتدار محمد رضا شاه دم می‌زدند.

رضایی گفت: وضع اقتصاد در قبل از انقلاب نیز بر همین منوال بود، چنانچه اقتصاد ایران در آن موقع منحصر به مثلاً صنایع مونتاژ مثل پیکان سازی بود که از انگلستان وارد ایران شده بود اما بعد از انقلاب اقتصاد مصرفی به دست ملت ایران افتاد درحالی که هیچ چیز برای صادرات به‌غیر از نفت وجود نداشت و حتی فرآورده‌های‌های نفتی نیز بعد از انقلاب صادر شد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: از زمان قاجار ریل اقتصاد ایران به‌مدت ۲۰۰ سال از بین رفته بود و با شکل‌گیری انقلاب اسلامی با تکیه بر قرآن و اسلام اقتصاد ایران شکل گرفت.

وی اظهار داشت: بعد از انقلاب، هویت اسلامی، فرهنگ و ارزش اسلامی پیدا شد و بانک الله اکبر در ایران بلند شد که این خود نخستین گام در اقتدار و اقتصاد ایران بود.

رضایی گفت: اگر سؤال شود که اکنون در اقتدار و اقتصاد وضعیت ایران چگونه است باید پاسخ داد که امروز ایران به‌عنوان قدرت اول منطقه شناخته شده است، البته این قدرت با تکیه بر قدرت داخلی اتفاق افتاده چنانچه امروز کشور بزرگی چون روسیه حاضر به همکاری با ایران برای بمباران تکفیری‌ها در سوریه است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: ایران انقلابی از همان ابتدا در دفاع از لبنان، سوریه و دیگر کشورهای ستمدیده که مورد تجاوز قرار گرفته بود پای کار بوده، و امروز غیر از ایران چه‌کسی از فلسطین و لبنان دفاع کرده است؟

وی گفت: ایران امروز از یک طرف با کفر جهانی مبارزه می‌کند و از طرف دیگر چهره نورانی اسلام ناب را در مقابل اسلام آمریکایی به دنیا معرفی می‌کند.

رضایی وضعیت اقتصاد ایران را در شرایط حاضر مورد تشریح قرار داد و گفت: با وجود اینکه نقدهایی بر اقتصاد ایران وارد است اما واقعیت این است که از ابتدای انقلاب تا کنون اقتصاد ایران در محاصره بوده است و اگر تحریمی وجود نداشت اقتصاد ایران اکنون با پیشرفت چندبرابری مواجه بود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: لیبرال‌ها به‌امید باز شدن دری از سوی آمریکاییها هستند و هیچ‌وقت دل به دریا نمی‌زنند اما چنانچه راهی را که در اقتدار ایران انجام شده در مورد اقتصاد ایران انجام می‌شد و افرادی همانند بروجردی‌ها و صیادها در عرصه اقتصاد وجود داشت اکنون وضعیت اقتصاد کشور این نبود.

وی تصریح کرد: اکنون اقتدار و امنیت کشور پیشرفت کرده و توسعه یافته است بنابراین نباید با طرح موضوعات فرعی اقتدار کشور را تضعیف کرد بلکه باید رویکرد ما برای بهبود وضعیت اقتصاد کشور انقلابی و همراه با مدیریت جهادی باشد.

رضایی از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و دیگر نیروهای نظامی حاضر در استانهای کردستان و آذربایجان غربی خواست تا با رویکرد انقلابی و در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی به‌صورت برنامه ریزی شده و با همکاری هم وارد کار شوند تا وضعیت اقتصاد منطقه بهبود یابد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: تیم مذاکره‌کننده کار خود را خوب انجام داد اما چرا آمریکا به تعهدات خود عمل نکرد؟ وقتی آمریکا دید نمی‌تواند امنیت به وجود آمده در داخل ایران را در چشم ملت تضعیف کند به‌دنبال تهدید بانک‌ها رفت و اکنون در پشت‌پرده از هیچ تهدیدی فروگذار نیستند و هر شرکت و مجموعه‌ای را که بخواهد با ایران وارد معامله شود تهدید می‌کنند.

رضایی از مسئولان استانهای مرزی خواست تا در سال اقتصاد مقاومتی با استفاده از توانایی ارتش، ناجا و استانداریها از فرصت و موقعیت مرزی خود بیش از پیش استفاده کرده و جلسه‌ای با عنوان اقتصاد مقاومتی تشکیل داده و به تقسیم کار بین یکدیگر بپردازند.

وی افزود: اگر در چارچوب بوروکراسی مطول اداری گیر کنیم تا صد سال وضعیت اقتصادی ایران تغییری نخواهد کرد، بایستی دولت به استانداران خود اعتماد کند و اختیارات آنها را افزایش دهد چرا که مسئولان استانهای مرزی از نظر اعتقادی تعهد خود را ثابت کرده‌اند و باید دارای اختیار باشند.

تبليغات