۲۱:۲۷:۵۵ - پنج شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۳
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تعداد بازدید: 144
کد خبر : 683
سال فرهنگ و نبود نماز خانه در پارک های شاهین دژ!
موج نو:بدون تردید  شاهین دژ به دلیل داشتن مناطق زیبا و کوهستانی سالانه گردشگران زیادی را از دور می طلبد،  به طوری که این گردشگران هم از پارک های شاهین دژ بازدید می کند و به خصوص در فصل تابستان هم شاهد حضور تعداد زیادی از شهروندان و مسافران در پارک ها هستیم که نشاط […]

موج نو:بدون تردید  شاهین دژ به دلیل داشتن مناطق زیبا و کوهستانی سالانه گردشگران زیادی را از دور می طلبد،  به طوری که این گردشگران هم از پارک های شاهین دژ بازدید می کند و به خصوص در فصل تابستان هم شاهد حضور تعداد زیادی از شهروندان و مسافران در پارک ها هستیم که نشاط خاصی در این مکان ها حاکم است.

در میان همه این هیاهو ها و محیط شورانگیزی که به همت مسئولان مرتبط با امر گردشگری در این مکان ها فراهم شده بود، یک مساله به شکل مشخصی خودنمایی می کرد. که با مشاهده دقیق تابلوهای نصب شده در محل پارک های شاهین دژ ، به وضوح مشخص است. نبود نمازخانه!

اما باید گفت علی رغم تمامی زحماتی که تاکنون توسط شهرداری و به ویژه امور فضای سبز آن برای زیباسازی پارک ها انجام شده است به نظر می رسد پارک های شهر می توانند بهتر، جذاب تر و مفید تر از آنچه که هستند باشند.

از آنجا که پارک ها مورد استقبال اقشار مختلف مردم قرار می گیرند از ظرفیت بالایی برای انجام فعالیت های فرهنگی برخوردار می باشند و مسئولان و مدیران شهری می توانند با استفاده از این ظرفیت در راستای بالا بردن شاخص های فرهنگی شهر و نیز آموزش های زندگی شهری بهره برداری مناسبی انجام دهند.

یکی از مهمترین شاخص ها و نمادهای فرهنگی وجود مسجد و اقامه نماز جماعت در یک مکان می باشد. موضوعی که متأسفانه در هیچ کدام از پارک های سطح شهر شاهین دژ به چشم نمی خورد.

یعنی هیچ کدام از پارکهای سطح شهر، نمازخانه و مسجد ندارد و علاوه بر نبود مسجد در پارک ها هر چند در فصل های بهار و تابستان می شود در فضای باز پارک ها نمازجماعت اقامه کرد اما این کار هم انجام نمی شود.

حسین فیضی یکی از افرادی است که به نبود نمازخانه در پارک انتقاد دارد و می گوید: در پارک به این شلوغی اگر کسی بخواهد نماز خود را بخواند مکانی وجود ندارد و لذا لازم است مسئولان تدابیر لازم را برای رفع این نقیصه انجام دهند.

حسین زاده که با خانواده خود از زنجان به شهر شاهین دژ آمده اند هم از نبود نمازخانه گلایه کرده و گفت: شهر شاهین دژ با داشتن مناطق بکروزیبا و آب هوای خوب  شایسته نیست که پارک های شهرش با نبود امکانات رفاهی موجبات ناراحتی گردشگران را فراهم آورد.

به هر حال وجود این معضل، ما را همواره با منظره هایی مشابه مواجه کرده است. نمازگزارانی که در فضای سبز پارک مشغول اقامه نماز هستند! نکته قابل توجه این که نزدیک ترین مسجد به پارک ها به جز موارد معدودی، فاصله زیادی تا محل پارک دارد. به علاوه اینکه، معمولا از مساجد در اوقات اذان می توان استفاده کرد.

با توجه به این که فراهم کردن امکانات رفاهی در این پارک ها از وظایف شهرداری هاست، رسیدگی به این موضوع توجه ویژه مسئولان شهرداری را می طلبد. امیدواریم این موضوع مورد توجه جدی مسئولان و اعضای محترم شورای شهر و شهرداری قرار گیرد.

باتوجه به اینکه شعار امسال رهبری در مورد فرهنگ است امیداوریم و مسئولین زیربط در تحقق شعار رهبری گام اساسی برداشته و اقدام به تاسیس نماز خانه ها در پارک های سطح شهر بنمایند.

 

تبليغات