۱۰:۴۵:۲۲ - سه شنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۴
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تعداد بازدید: 4,665
کد خبر : 5453
رئیس اداره حفاظت محیط زیست خوی خبر داد
کشف ۴۴ قبضه اسلحه شکاری در خوی
جبرائیل قلی‌پور امروز اظهار داشت: ماموران یگان حفاظت محیط زیست خوی در راستای حفاظت از زیستگاه‌های آبی و خاکی این شهرستان در طول ۱۱ ماه امسال اقدام به کشف ۴۴ قبضه اسلحه شکاری از شکارچیان این شهرستان کردند.

 به گزارش ندای موج و به نقل از خبرگزاری فارس ، جبرائیل قلی‌پور امروز اظهار داشت: ماموران یگان حفاظت محیط زیست خوی در راستای حفاظت از زیستگاه‌های آبی و خاکی این شهرستان در طول ۱۱ ماه امسال اقدام به کشف ۴۴ قبضه اسلحه شکاری از شکارچیان این شهرستان کردند.

وی ادامه داد: از کل اسلحه‌های کشف شده در این شهرستان حدود ۳۲ قبضه اسلحه مجاز و ۱۲ قبضه اسلحه شکاری غیرمجاز کشف و ضبط شده است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست خوی به میزان اسلحه‌های کشف شده در شهرستان خوی در سال گذشته نیز اشاره و تصریح کرد: میزان اسلحه‌های شکاری کشف شده در سال ۹۳ حدود ۱۸ قبضه بوده که از این تعداد شش قبضه اسلحه شکاری مجاز و ۱۲ قبضه اسلحه شکاری غیرمجاز بودند.

این مسئول خاطرنشان کرد: اسلحه‌های شکاری کشف شده حاصل تلاش صادقانه ماموران یگان حفاظت اداره خوی و منطقه حفاظت شده مراکان در جهت حفظ و صیانت از عر‌صه‌های طبیعی شهرستان خوی است.

قلی‌پور با اشاره به اینکه ماموران یگان حفاظت محیط زیست خوی در طول ۱۱ ماه امسال تعداد ۵۵ مورد تخلفات ناشی از شکار و صید را کشف و ضبط کردند، اضافه کرد: این میزان کشفیات در مقایسه با سال گذشته ۵۰ درصد افزایش یافته است.

وی با اشاره به وجود دو منطقه شکار ممنوع در شهرستان خوی، افزود: کل مساحت این مناطق در حدود ۱۹۳ هزار هکتار بوده که به دلیل داشتن تنوع زیستی به بهشت قوچ و میش میش نژاد اصیل ارمنی معروف است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست خوی از وجود انواع حیات وحش نظیر، کل و بز، قوچ و میش ارمنی، گرگ، گربه وحشی، گراز، خرس، خرگوش و از انواع پرندگان انواع کبک، انواع پرندگان شکاری و لاشخورها و … در منطقه شکار ممنوع زرآباد خوی خبر داد و تصریح کرد: وجود انواع حیات وحش در این شهرستان، خوی را تبدیل به یکی از شهرستان‌های مهم از لحاظ زیست محیطی در سطح استان و کشور کرده است.

این مسئول ضمن تقدیر از ماموران خدوم حفاظت محیط زیست خوی از تمام مردم شهرستان‌های خوی و چایپاره درخواست کرد که کمال همکاری را با ماموران یگان حفاظت محیط زیست داشته باشند.

قلی‌پور بر ضرورت تشکیل و تقویت تشکل‌های مردمی حفاظت از محیط زیست و فرهنگ‌سازی در جهت حفاظت از ارزش‌های نادر زیستی و تقویت زیرساخت‌های اکوتوریسم در این شهرستان تاکید کرد.

به گزارش فارس، منطقه حفاظت شده خوی به سبب موقعیت خاص جغرافیایی به عنوان مهم‌ترین و زیباترین منطقه اکوتوریسم با ۱۰۳هزار و ۹۸۳ هکتار مساحت از قدیمی‌ترین مناطق چهارگانه سازمان حفاظت محیط زیست است.

در منطقه حفاظت شده مراکان ۲۸ گونه از ۱۲ خانواده در ۵ راسته پستاندار شناسایی شده است که <fo‌ترین ۱۲۸=”” ۳۴=”” br=””>تاکنون ۳۴ گونه از خزندگان و ماهیان منطقه مورد شناسایی قرار گرفته است که از مهم‌ترین آنها می‌توان به افعی البرزی، لاک پشت مهمیزدار غربی، ماهی اسبله و … اشاره کرد.

 

تبليغات