۱۱:۱۹:۱۶ - جمعه ۹ بهمن ۱۳۹۴
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تعداد بازدید: 1,270
کد خبر : 4957
مدیر جهاد کشاورزی چالدران خبر داد
پیش‌بینی برداشت ۲۷۷ تن سیب‌زمینی در چالدران
به گزارش ندای موج به نقل از خبرگزاری فارس،رمضان اکبری‌آذر امروز با اشاره به کشت انواع حبوبات در چالدران، اظهار داشت: امسال در ۸۰ هکتار از اراضی چالدران نخود به صورت دیم کشت شده است که میزان برداشت از این اراضی ۵۶ تن نخود بود. وی سطح زیر کشت عدس را در این شهرستان ۸۰ […]

به گزارش ندای موج به نقل از خبرگزاری فارس،رمضان اکبری‌آذر امروز با اشاره به کشت انواع حبوبات در چالدران، اظهار داشت: امسال در ۸۰ هکتار از اراضی چالدران نخود به صورت دیم کشت شده است که میزان برداشت از این اراضی ۵۶ تن نخود بود.

وی سطح زیر کشت عدس را در این شهرستان ۸۰ هکتار به صورت دیم عنوان کرد و اذعان داشت: از این میزان اراضی نیز ۸۰ تن عدس برداشت شده ‌یعنی در این شهرستان، از هر هکتار، یک تن عدس برداشت می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی چالدران از کشت لوبیا چیتی در این شهرستان خبر داد و اعلام کرد: امسال برای نخستین بار در شهرستان چالدران لوبیا چیتی در ۲۵ هکتار کشت شده اینکه از این اراضی ۱۲ تن لوبیا چیتی برداشت شده است.

این مسئول سیب‌زمینی را مهمترین محصول کشت شده در چالدران عنوان کرد و اظهار داشت: در تلاش برای ثبت این محصول کشاورزی به نام شهرستان چالدران هستیم، به‌طوری که چالدران در زمینه کشت سیب‌زمینی یکی از شهرستان‌های مهم استان به‌شمار می‌رود.

اکبری‌آذر طح زیر کشت سیب‌زمینی را ۶۹۴ هکتار عنوان کرد و اذعان داشت: در این اراضی از بذور بامبا، سانتا، اسپریت، آگریاو گرانول استفاده شده ‌و پیش‌بینی می‌شود ۲۷۷ تن سیب‌زمینی در این شهرستان برداشت شود.

وی با اشاره به اقدامات انجام گرفته در راستای مبارزه با انواع بیماری‌های سیب‌زمینی، اعلام کرد: امسال حدود ۴۰۰ لیتر کود فوسامکو مایع در بین سیب‌زمینی کاران پخش شده است تا شاهد تولید سیب‌زمینی با کیفیت در این شهرستان باشیم.

 

تبليغات