۱۱:۲۸:۱۴ - شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۴
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تعداد بازدید: 336
کد خبر : 3835
آبتنی مرد ۶۰ ساله سلماسی در آب‌های یخ زده
موج نو:«یوسف قلی زاده کهنه شهری» مرد ۶۰ ساله سلماسی در فصل برف و سرما همچنان در آب‌های یخ زده آبتنی می کند. به گزارش ایرنا، وی که در سلماس به مرد یخی مشهور است، در هوای برفی سلماس روز دوشنبه در سد شهدای تازه شهر شهرستان سلماس و در سرمای منفی ۱۸ درجه سانتیگراد […]

موج نو:«یوسف قلی زاده کهنه شهری» مرد ۶۰ ساله سلماسی در فصل برف و سرما همچنان در آب‌های یخ زده آبتنی می کند.
به گزارش ایرنا، وی که در سلماس به مرد یخی مشهور است، در هوای برفی سلماس روز دوشنبه در سد شهدای تازه شهر شهرستان سلماس و در سرمای منفی ۱۸ درجه سانتیگراد به راحتی و بدون هیچ مشکلی در میان آب های سرد آبتنی کرد.
وی در این باره به ایرنا گفت: از ۲۰ سالگی شنا در آب‌ سرد و یخی را شروع کرده ام و ۴۰ سال است که در آب‌های سرد و یخ زده شنا می کنم و هیچ مشکلی برای آبتنی در این هوای سرد ندارم.
قلی زاده اظهار کرد: از موقعی که شنا کردن در آب‌های سرد و یخی را تجربه کرده ام، بدنم در برابر بیماری‌ها مقاوم تر شده و از نظر جسمی و فکری به آرامش رسیده‌ام و تاکنون نیز به پزشک مراجعه نکرده ام.
وی در مورد آرزوی خود هم گفت: به احیای مجدد دریاچه ارومیه امیدوار هستم تا در این دریاچه دوباره شنا کنم. یوسف قلی زاده عضو فدراسیون جهانی غواصی است و سابقه عضویت در تیم ملی کوهنوردی کشور را دارد. وی زمستان سال گذشته همراه با تیم ملی توانست قله آرارات ترکیه را فتح کند.

تبليغات