۱۷:۳۲:۲۸ - چهارشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۴
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تعداد بازدید: 1,073
کد خبر : 3733
لشگرکشی جعفرزاده ها برای مجلس دهم
موج نو:حوزه انتخابیه ماکو از جمله حوزه هایی است که در هر انتخاباتی شگفتی های تکرارناپذیر و منحصربه فردی را به خود می بیند. حوزه ای به غایت وسیع به لحاظ جغرافیایی و حساس به لحاظ سیاسی و تنوع قومی که امسال دومین دوره ای است که ظهور سازمانی تحت عنوان منطقه آزاد تجاری تبدیل […]

موج نو:حوزه انتخابیه ماکو از جمله حوزه هایی است که در هر انتخاباتی شگفتی های تکرارناپذیر و منحصربه فردی را به خود می بیند.
حوزه ای به غایت وسیع به لحاظ جغرافیایی و حساس به لحاظ سیاسی و تنوع قومی که امسال دومین دوره ای است که ظهور سازمانی تحت عنوان منطقه آزاد تجاری تبدیل شده به یکی از مولفه های تاثیرگذار در سرنوشت انتخابات.
شهرستانهای ماکو، پلدشت، شوط و چالدران و شهرهای مرگنلر، یولاگلدی، بازرگان، آواجیق و نازک جمع شده در یک حوزه انتخابیه نشان می دهد که جمع و جوز کردن مسائل سیاسی و مدیریت آن چه کار شاق و طاقت فرسایی است.
هم نماینده شدن در چنین حوزه ای و هم برآمدن از پس مطالبات رنگارنگ این پهنه وسیع با مناطق روستایی و عشایری صعب العبور، مقوله ای است بسیار دشوار که حساسیت های این منطقه را به نسبت سایر مناطق آذربایجان غربی مضاعف نموده است.
از شگفتی های ادوار گوناگون انتخابات حوزه ماکو رد و تایید صلاحیت شدن های عجیب و غریب نامزدهای نمایندگی مجلس بوده است. به عنوان مثال محمد عباسپور با سابقه ۳ دوره نمایندگی مجلس، تاکنون شش دوره رد صلاحیت شده و در سه دوره ای که توانسته صلاحیتش را اخذ کند، دوبارش را از ماکو و یک بارش را از اورمیه توانسته به مجلس راه یابد.
غلامرضا جلیل زاده تولیدکننده صنعتی اهل چالدران هم در انتخابات مجلس هفتم و نهم رد صلاحیت شد ولی در انتخابات مجلس هشتم پابه پای نماینده منتخب بالا آمد و با فاصله اندکی از راه یابی به مجلس بازماند.
یا همین خانواده جعفرزاده که سلیمان، نماینده دو دوره این حوزه انتخابیه در مجلس نهم رد صلاحیت شد و نتوانست در انتخابات شرکت کند.
در این دوره برادر بزرگتر او محمد(نریمان) از حوزه نقده و اشنویه کاندیدا شده بود و قصد داشت در صورت تایید صلاحیت حوزه انتخابیه اش را تغییر دهد که او نیز از زیر تیغ نظارت نتوانست به سلامت عبور کند و انتخابات مجلس نهم بدون حضور جعفرزاده ها رقم خورد.
اما خانواده سیاسی جعفرزاده این بار یک لشگرکشی تمام عیار را برای فتح یک صندلی مجلس آغاز کرده اند. سلیمان، محمد و عباس.
محمد(نریمان) جعفرزاده که پیش از انتصاب به فرمانداری اشنویه در دولت احمدی نژاد، مدتی شهردار بازرگان بود بار دیگر سودای نامزدی مجلس را درسر می پروراند. او برادر بزرگتر خاندان جعفرزاده است. سلیمان، از فرماندهان سابق سپاه پاسداران است که سابقه دو دوره نمایندگی مجلس و یک دوره کامل ریاست کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی را داراست.
و بالاخره عباس، برادر ۳۳ ساله اینها، مدیرعامل سابق موسسه قرض الحسنه جوانان ماکو، تغییر نام یافته به مهروطن که بعدها در بانک رسالت ادغام شد. عباس، درواقع ید اقتصادی خاندان جعفرزاده است و به دلیل شم اقتصادی که از آن برخوردار است به امورات اقتصادی مشغول بود و اداره کننده سیستم پشتیبانی فعالیتهای سیاسی دیگر برادران. او که تحصیلاتش را در رشته حقوق به پایان رسانیده در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی قصد دارد از حوزه انتخابیه ماکو وارد رقابت با دیگر برادران شود.
هرچند گفته می شود احتمالا دو برادر از این خانواده اهل شوط شاید در صورت تایید صلاحیتشان به نفع یکی کنار روند اما درهر صورت حضور همزمان سه برادر از یک حوزه انتخابیه به نظر می رسد شگفتی جدید حوزه انتخابیه ماکو باشد که در کشور نظیری برایش نیست.

تبليغات