۱۳:۱۰:۲۹ - چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تعداد بازدید: 26
کد خبر : 16733
تاکید مدیر کل دامپزشکی استان بر تشدید اقدامات کنترلی جهت پیشگیری از شیوع آنفلوانزای فوق حاد طیور
تاکید مدیر کل دامپزشکی استان آذربایجان غربی برتشدید اقدامات کنترلی جهت پیشگیری از شیوع آنفلوانزای فوق حاد طیور در استان آذربایجان غربی
با توجه به مشاهده مواردی از کانون های بیماری آنفلوآنزای فوق حاد طیور در استان همجوار برتشدید اقدامات کنترلی جهت پیشگیری از شیوع آنفلوانزای فوق حاد طیوردر استان آذربایجان غربی از طرف مدیر کل تاکید گردید.

به گزارش ندای موج به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان آذربایجانغربی،دکتر کامیار داهیم مدیر کل دامپزشکی استانی طی مصاحبه ای با روابط عمومی اداره کل گفت: با توجه به مشاهده مواردی از کانون های بیماری آنفلوآنزای فوق حاد طیور در استان همجوار برتشدید اقدامات کترلی جهت پیشگیری از شیوع آنفلوانزای فوق حاد طیور در استان آذربایجان غربی تاکید نمود.

وی گفت : لازم است مرغداران، بدون هیچ قید و شرطی تمامی دستورالعمل های بهداشتی و امنیت زیستی دامپزشکی را رعایت و اجرایی کنند.

در ادامه وی خواستار رعایت دقیق موازین بهداشتی ، تشدید کنترل در کشتارگاه ها به منظور اتخاذ تدابیر لازم جهت پیشگیری از بروز بیماری آنفلوانزای فوق حاد طیور ، اقدامات کنترلی در قرنطینه های بین استانی ، تشدید کنترل درکشتارگاه های طیور از جنبه های بررسی گواهی های حمل بهداشتی ، شستشوی قفس های حمل مرغ زنده و خودروهای حمل محموله های مرغ زنده اعزامی به کشتارگاه و نیز آمادگی تیم های معدوم سازی با توجه ضرورت اقدام سریع در مقاطع نمونه برداری و همچنین هماهنگی های لازم با دستگاههای فرابخشی تاکید کرد .

ایشان همچنین با اشاره به منحنی فزاینده رخداد کانونهای بیماری در استان همجوار از تمام مرغداران و فعالان صنایع تخم مرغ ، مسئولان بهداشتی و مدیریت واحدهای پرورش طیور استان درخواست نمود تا در اسرع وقت موارد بروز تلفات غیر عادی در واحدهای مرغداری را به این اداره‌کل گزارش کنند. وی با اشاره به ضرورت توجه به فصل سرما و تغییرات آب و هوایی و فراهم شدن زمینه ابتلا طیور پرورشی به انواع عفونتهای تنفسی و یا انفلوانزای فوق حاد پرندگان، بر رعایت دقیق و مستمر اصول امنیت زیستی در واحدهای تحت مسئولیت مدیران و مسئولان و مرغداران و بیمه نمودن واحدها  تاکید نمود.

گفتنی است که جهت بررسی دقیق گزارشات مردمی مبنی بر بروز تلفات مشکوک اداره کل دامپزشکی استان آذربایجان غربی از طریق سامانه ارتباطی ۱۵۱۲ و اداره دامپزشکی در شهرستانها آماده دریافت هر گونه گزارش مردمی میباشد. تا اقدام لازم از سوی واحدهای عملیاتی مربوطه در این زمینه به عمل آید.

تبليغات