۱۳:۰۸:۱۷ - چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تعداد بازدید: 19
کد خبر : 16730
صدور ۱۱۷ مجوز سقط جنین درمانی در پزشکی قانونی آذربایجان غربی
مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان غربی گفت: امسال ۱۱۷ مجوز سقط جنین درمانی در پزشکی قانونی این استان صادر شده و این تعداد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته هشت دهم درصد افزایش یافته است.

به گزارش ندای موج به نقل از خبرنگار ایرنا ، رسول روشنی افزود: در سال گذشته تعداد ۲۴۳ مورد سقط جنین در پزشکی قانونی استان ثبت شده است.
وی اضافه کرد: سقط جنین درمانی بر اساس آمارهای موجود در سازمان پزشکی قانونی کشور در سال‌های اخیر با افزایش مواجه شده و این امر ناشی از ارتقای سطح آگاهی جامعه از وجود چنین امکان قانونی برای پیشگیری از تولد نوزادان عقب افتاده یا تهدید جانی مادر در صورت ادامه بارداری است.
به گفته وی مجوز سقط جنین درمانی فقط برای آن دسته از اختلالات جنینی صادر می شود که موجب حرج مادر شود و صدور این مجوز عقب افتادگی یا نواقص خلقتی جنینی را شامل نمی شود.
وی ادامه داد: سقط درمانی با سقط غیرقانونی تفاوت دارد زیرا سقطِ درمانی با مجوز قانونی انجام می شود و این مجوز با تشخیص قطعی سه پزشک متخصص و تائید پزشکی قانونی مبنی بر بیماری جنین که به علت عقب افتادگی یا ناقص الخلقه بودن موجب حرج مادر یا بیماری مادر که با تهدید جانی مادر توام باشد، قبل از چهارماهگی با رضایت زن در سازمان پزشکی قانونی صادر می شود ولی انجام آن در مراکز بیمارستانی صورت می پذیرد.
وی افزود: در سقط های غیرقانونی هیچ‌گونه مجوز یا تأییدیه از مرجعی خاص وجود ندارد و تهدید جانی مادر یا مشکلات جنینی نیز مطرح نیست.
مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان غربی گفت: سقطِ درمانی دارای شرایط و محدوده زمانی مشخص است و مجوز سقط جنین درمانی با بررسی کامل پرونده پزشکی مادر، مدارک بارداری و نیز آزمایش های مادر و جنین قابل ارائه است و قطعی بودن سن کمتر از چهار ماه بارداری در صدور این نوع مجوز ضرورت دارد.
اداره کل پزشکی قانونی مرجع رسمی ارائه آمارهای فوت در حوادثی نظیر سوانح رانندگی، سوختگی، مسمومیت با مونواکسید کربن و بررسی موارد مختلف فوت را به ویژه در موارد مشکوک است.

تبليغات