۱۹:۰۵:۳۲ - شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تعداد بازدید: 47
کد خبر : 15822
بهره برداری از ۹۷ طرح آبیاری تحت فشار در آذربایجان غربی
همزمان با هفته جهاد کشاورزی ۹۷ طرح آبیاری تحت فشار آذربایجان غربی با ۱۰۱ میلیارد ریال هزینه به بهره برداری رسید.

به گزارش ندای موج به نقل از ایرنا ،رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: این طرح ها با ۴۲۷ هکتار مساحت برای ۳۹۰ نفر به صورت مستقیم و ۸۱۴ نفر به صورت غیر مستقیم اشتغال ایجاد کرده است.
اسمعیل کریم زاده با بیان اینکه افزون بر ۴۰۰ خانوار از عواید حاصل از اجرای این طرح ها بهره مند می شود، بیان کرد: طرح های بهره برداری شده شامل آبیاری تحت فشار و انتقال آب با لوله است.
کریم زاده اضافه کرد: صرفه جویی در مصرف آب در بخش کشاورزی جزو اهداف طرح هایی است که با همکاری بخش های مختلف جهاد کشاوری استان و نیز ستاد احیا در استان در حال اجراست.
وی بیان کرد: با استفاده از روش های آبیاری نوین در باغ های استان صرفه جویی ۹۵ درصدی در مصرف آب بخش کشاورزی در آینده نزدیک محقق می شود.
این طرح ها به صورت نمادین با حضور مسئولان آذربایجان غربی در روستای حسن آباد ارومیه به بهره برداری رسید و مراسم مشابهی نیز در نقاط مختلف استان اجرا شد.
طرح آبیاری تحت فشار افتتاح شده در روستای حسن آباد ارومیه در یک باغ هلو و شلیل به مساحت ۵٫۳ هکتار و به صورت آبیاری قطره ای افتتاح شد.
در این باغ حجم آب مورد نیاز قبل از اجرا ۴۱ هزار مترمکعب در سال بوده که با اجرای طرح جدید، حجم آب مصرفی به ۱۷ هزار مترمکعب در سال کاهش می یابد.
آذربایجان غربی دارای ۱۲۰ هزار هکتار باغ میوه شامل باغ های هلو، شلیل، آلو، آلبالو، گیلاس، سیب، انگور و انواع هسته دارهاست.

تبليغات